Tantra Masajı

Tantra Masajı nedir nasıl Yapılır ? 

Tantra Masajı aşkın masajı olarak nitelendirilir peki tantra masajı nasıl yapılır evde kendim yapabilirmiyim gibi sorularınızı yanıltamaya çalışacağım.

Tek cümleyle özetleyecek olursak; “Kişide var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılmasıdır” tantra masajı. Hinduizm ve Budizm’de yüzlerce yıllık geçmişi olan tantranın, cinsel tedavi ve terapilerde kullanıldığı söylenilmektedir. Çok geniş bir kavram olan tantranın bir okyanus olduğunu düşünürsek, tantra masajı ise küçük bir havuzdur, içinde büyük mutluluklar yaşatan küçük bir havuz…

 

Tantrayı savunan insanlar, yaşam zevkinin asıl kaynağının cinsel enerji olduğuna inanırlar. Tantra masajı ile, zaten mevcut olan cinsel enerjinin çeşitli yöntemler ve nesneler yardımıyla tüm bedene yayılarak maksimum seviyeye çıkarılması hedeflenir. Tantra, ruhsal memnuniyeti artırıp kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve özgüvenini artırmasına yardımcı olur. Tantramasajını siz de kendi partnerinize yapabilirsiniz. Teknikleri bilmeseniz bile, aşk ve sevginizi katarak yapacağınız masaj sizi ve partnerinizi fazlasıyla memnun edecektir. Kişinin bedenine dokunurken, aynı zamandan ruhuna da dokunmuş olursunuz çünkü ruh ve beden bir bütündür. Beden ve ruh ilişkisi yaşam enerjisini tetikler. İçinde bulunduğumuz stresli ve gergin hayat şartları yaşam enerjimizi de yok eder. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu durum daha da belirgin. Sevgi üzerine kurulmuş tantra, kaybolan yaşam enerjinizi de yeniden size kazandıracaktır.

 

Tantra’da zamanın önemi yok. Dün ve yarın yok, sadece içinde bulunduğun an var. Sadece o “an” ı yaşarsın. Bununla ilgili Osho’nun bir sözü var; “Mevcut olan her şey bugündür. İçinde bulunacağın an, her zaman var olacağın yegane zamandır. Yaşamak istersen ya şimdi olacak, ya da asla olmayacaktır.” Bir kimseyi mutlu etmek için, önce kendin mutlu olmalısın. Yaptığın şeyi keyif alarak yaparsan, karşındakini de memnun edersin. Senin enerjin karşıya, karşıdakinin enerjisi sana geçer.

Tantric Masaj diğer masajlardan farklı olarak; kaslara yönelik hareket ve teknikler kullanılmadan, daha çok okşar gibi parmak uçlarıyla oldukça soft uygulanır. Tantra terapisti, bir kuş tüyünü ya da kendi saçlarını oldukça yavaş hareketlerle kişinin teninde gezdirebilir. Tantra masajı sabır ve konsantrasyon gerektirir. Bir beklenti içine girmeden, kafanızda kaygı endişe olmadan, sonunu düşünmeden, duygusal anlamda kendinizi hazır hissettiğiniz zaman yaptırırsanız daha çok keyif alırsınız masajdan. Fiziksel bir rahatlıktan ziyade, tamamen kişinin ruhsal durumuna yönelik rahatlatıcı bir terapi şeklidir.

Masajı yerde veya yatak üzerinde yapabilirsiniz. Masaj yaptıran iç çamaşırlarıyla ya da tamamen çıplak olabilir. Terapist de aynı şekilde. Hoş kokulu, egzotik masaj yağları ile hafif tempoda ve baskısız olarak ortalama 2 – 3 saat arası sürebilir. Yüzüstü yatış pozisyonunda ayaklardan başlayarak devam edebilirsiniz. Kafanızdaki tüm olumsuzluklardan ve düşüncelerden kendinizi arındırarak, tamamen konsantre olmalısınız. Tantra Masajı; Sensitive MasajKundalini MasajYoni MasajıG-Spot MasajıBody to Body masajlarının harmanlanmasından meydana gelip, Tantra Ritüeli şeklinde gerçekleşir. Tantra masajı yapan yerler şeklinde bir arama yaptığınızda, bir çok sonuç çıkacaktır ortaya. Çeşitli araştırmalar yaparak, size faydalı olacağını düşündüğünüz kişilerle görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Masajın yapıldığı odanın ambiyansı da oldukça önemlidir. Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir oda olmalı. Odanın içerisinde mor veya kırmızı loş ışıklar. Çikolata, muz, çilek gibi yiyecekler. Hoş kokulu mum ve tütsüler. Aromatik masaj yağları olmalı. Her ne kadar tantra masajı Hindistan kökenli olsa da, son yıllarda Avrupa ülkelerinde daha çok yaygınlaştı. Özellikle Fransa, Almanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde bir çok eğitim veren kurs merkezleri bulunmakta. Ben de Hindistan’da tantra masajı eğitimi aldım ve yeni eğitimlerle sürekli bilgi birikimimi genişletiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kamerası haberler alışveriş sitesi