Cinsel Masaj Faydaları

Masajın Eşsiz Faydaları vardır Hem Tıbbi Hemde  Cinsel Sağlık İçin Kullanılmaktadır. Eşinize Cinsel masaj Yaparak İlişkinize Renk Katabilirsiniz.

Cinsel Masaj Yapmanın Sırlarını Öğrenin

Cinsel masaj tıbbi seksoloji açısından cinsel sorunların tedavisinde çok önemli yer tutar.Esasen cinsellik içermeyen masajın çeşitli türleri dahi insanı rahatlatır.

Cinsel masaj ise dokunma duygusunun en iyi algılandığı son derece önemli bir uyarılma tekniğidir. Antikçağdan bugüne kadar özellikle eski Mısır, Yunan, Roma, Hint, Çin, Japon ve Tai kültürlerinde masajın önemli yerini izliyoruz. Türk hamam kültüründe de masajın yeri herkes tarafından bilinmektedir.

Türkiye’de cinsel sorunlarla gelen eşlerin birbirlerine ne kadar az dokunduğunu saptamaktayız. Özellikle cinsel isteksizlik gibi işlevsel cinsel bozukluklarda, orgazm olamama gibi sorunlarda ve onların tedavisinde eşlerin birbirlerine cinsel masaj yapmasını öğrenmesi çok önemli.

 • Hem Masters & Johnson, hem de Hartman & Fithian cinsel tedavi yöntemlerinde, dokunma teknikleri içinde masaj çok büyük yer tutar.

Cinsel tedavi yöntemi olarak cinsel masajda başlangıçta cinsel organları ve göğüsleri masaj alanı dışında tutmayı öneriyoruz. Bu masajda genelde bebe yağı, susam yağı veya zeytinyağı kullanılır.

Eşinize Ruhunuzla Cinsel Masaj Yapın..

Cinsel masajda eşler birbirlerine özveri ile masaj yapmalıdırlar. Yoksa eşlerden biri masaja sanki angarya olarak bakarsa, o zaman bu bedensel dokunma ile dokunsa dahi bir iletişim olmayacaktır. Bu masajı yaparken eşler kendilerini tümüyle algılamaya açmalıdırlar. Şimdi Batıülkelerinde bir cinsel tedaviyöntemi olarak kullanılan, Hindistan’dan çıkan Tantra öğretisinde de bazı ritüellerde cinsel masaj teknikleri uygulanır. Son yıllarda Batı Avrupa’da bu tantrik masaj teknikleri oldukça fazla kullanılmaya başlamıştır.

Bu masajları yaparken eşler zaman içinde bazı özel dokunma teknikleri oluşturacaklardır. Her eş kendine özgü eşinin hoşuna giden bir dokunma dili geliştirmelidir diyebiliriz. Tabii bu, eşinizin yönlendirme ve beğenisi doğrultusunda ortaya çıkabilecek bir yöntemdir.

Cinsel masajın belki de en önemli yanı, bu tür bir masajdan sonra cinsel birleşmeye geçişin çok doğal ve doyumlu olmasıdır. Bu masaj tekniği sayesinde her iki eşin daha fazla uyarılması, cinsel birleşmeye daha istekli ve sonuçta doyumlu olması sağlanacaktır.

Cinsel Masajdan Önce Mutlaka Yıkanın Steril Olun !

Cinsel masaj kendinizin ve eşinizin bedeninde yeni algılamalar, yeni keşifler yapmanızı sağlayacaktır. Masajdan önce eşler mutlaka yıkanmalı, beden temiz olmalıdır. Masaj yapılan gözlerini kaparsa bedensel algılaması daha uygun olacaktır. Yumuşak hafif bir fon müziği her zaman masajı tamamlayan bir unsurdur. Ben bu bağlamda yıllardır Türk klasik musikisi içinden, Marmara Üniversitesi Türk Musikisi Araştırma Enstitüsü’nün tedavi müziği olarak seçtiği makamları kullanıyorum.

Bu konuda yaptığı araştırmalarla Doç. Dr. Oruç Güvenç hem hastalara hem de Türk musikisine büyük hizmetlerde bulunmuştur. Türk tedavi müziği uygulanan hastalarında çok başarılı olduklarını ifade etmek isterim. Türk tedavi müziği tınıları masaj sırasında çalınınca insanı çok rahatlatmakta, cinsel korkularından arındırmaktadır.

Türkiye’de elimizin altında olup da faydalanmadığımız nimetlerden biri olan Türk tedavi müziğinden hastalar çok iyi neticeler elde ettikleri için, hararetle bu tür sorunları olanlara öneririm. Bu müzik Orta Asya Semerkant, Buhara daha sonra Selçuklu Türklerinin inşa ettiği bir çok şifahanelerde ve 15. yüzyıldan beri Edirne Şifahanesi’nde kullanılmakta idi.

Bu konuda daha fazla bilgiyi “Alfa Yayınlarından çıkmış olan “Türkiye’de Cinsellik” adlı kitabımın “Türk Tedavi Müziği ile Cinsel Sorunların Tedavisi” bölümünde bulabilirsiniz.

Cinsel Masaj Yapma Teknikleri !

Cinsel masaj tabii ki kitaplardan pek öğrenilemez. Fakat birkaç ipucu ile sizi, vücudunuzun duyarlılığını artıracak bu yönteme yaklaştırmak isterim.

 • Cinsel masaja önce sırt, kalçalar, bacaklar ve kollardan başlayın.
 • Masaja başlamadan önce dünya ile iletişiminizi kesin.
 • Telefonunuzu fişten çekin, cep telefonunuzu kapatın, her ikiniz de tamamen çıplak olun.
 • Masaja başlamadan önce iyice konsantre olun ve bu durumunuzu eşinize hissettirin.
 • Eşinize dokunurken okşar gibi masaj yapın.
 • Kendinizi ve cinselliğinizi açıp şehvetinizi parmaklarınızla dokunurken eşinize hissettirin.
 • Bu çok önemlidir.
 • Yoksa klasik masajdaki, spor masajındaki veya derin doku masajındaki gibi mesafeli dokunuşlarla, şiddeti yüksek ve sert hareketlerle masaj yaparsanız hiçbir işe yaramaz.
 • Sırt bölgesi masajından sonra eşiniz şimdi sırtüstü yatmalıdır.

Cinsel Masajın Ruhunuza ve Bedeninize Faydaları Çok Fazladır

 • Önce eller, kollar, ayaklar ve bacaklardan sonra karın masajı ile masaja devam etmelisiniz.
 • Karın çok hassas bir bölgedir.
 • Burada saatin yelkovanının gidişi yönünde karın bölgesini adeta okşar gibi aynı yöne doğru dairesel hareketlerle masajı sürdürün.
 • Daha sonra elinizi eşinizin belinin yan taraflarına ve kalçasına doğru kaydırın.
 • Hem kadının hem erkeğin karnı hem hassastır hem de cinsel dokunuşları oldukça iyi algılayabilen bir bölgedir.
 • Karın masajı ile iyi bir iletişim kurulduktan sonra, göğüs kafesi ve göğüslere, yani memelere yönelinir.
 • Önce göğüs kafesinde göğüslerin etrafından adeta 8 sayısı çizilir şekilde geçilir.
 • Daha sonra tüm göğüse masaj yapılır.
 • Bu masaj cinsel açıdan son derece uyarıcı bir masajdır.
 • Bu uyarılmadan sonra artık eşler cinsel bölgeleri de içeren masaja geçerler.
 • Tüm ayrıntısını burada anlatamayacağımız bu cinsel masaj işlevsel cinsel bozuklukların tedavisinde önemli katkı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kamerası haberler alışveriş sitesi